Scroll to top
sk

Turistika

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, na hranici Pieninského a Tatranského národného parku. Miernym stúpaním vás bezpečne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov, priamo ku korunám stromov.

Trasa v dĺžke viac ako 1 234 metrov vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na vás čakajú rôzne prekvapenia. Úplne si vás získa dychberúci výhľad na Belianske Tatry, Pieniny a malebné Zamagurie z panoramatickej podesty 32 metrov vysokej veže, ktorou je Chodník ukončený. Výlet do korún stromov bude zábavou pre deti, mládež i tých skôr narodených. K Chodníku vás pohodlne vyvezie kabínová lanovka Bachledka, čím sa zároveň stáva bezbariérovou atrakciou.  Chodník korunami stromov je otvorený počas celého roka.

Viac info o Chodníku korunami stromov

Belianská jaskyňa

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Lesná cesta k Belianskej jaskyni vedie z obce Tatranská Kotlina, niekoľko kilometrov severovýchodne od Tatranskej Lomnice. K vchodu v nadmorskej výške 890 m vedie náučný chodník s dĺžkou asi 1000 m, ktorý prekonáva výškový rozdiel 122 m. Výstup trvá asi 25 min.

Viac info o Belianskej jaskyni

Monková dolina- Kopské sedlo

Kopské sedlo patrí medzi trávnaté sedlá a nachádza sa na konci hlavného hrebeňa Vysokých Tatier vo výške 1749 m.n.m. Oddeľuje Vysoké Tatry od Belianskych a leží medzi Jahňacím štítom a Hlúpym. Prechádza ním množstvo značkovaných turistických trás a poskytuje krásne pohľady do dolín Zadné, Predné Meďodoly a taktiež na dovysoka rastúci Jahňací štít a Beliansku kopu.

Viac info Kopské sedlo

Chata Plesnivec

Chata Plesnivec (1290 m) sa nachádza v Belianskych Tatrách v závere Doliny Siedmich prameňov. Je to jediná vysokohorská chata na území Belianskych Tatier. Najjednoduchší prístup k chate je z obcí Tatranská Kotlina a Kežmarské Žľaby. Náročnejšie trasy zo Ždiaru, Tatranskej Javoriny, alebo z Chaty pri Zelenom plese.

Prístup:
Tatranská Kotlina: modrá – zelená značka 1h 20 min
Kežmarské Žľaby: modrá – žltá značka 1h 50 min
Tatranská Javorina: modrá – červená – zelená značka 4h 45 min
Chata pri Zelenom plese: červená – zelená značka 2h
Ždiar: červená – zelená značka 5h

Viac info Chata Plesnivec

Chata pri Zelenom plese

Najčastejším začiatkom výstupu na Chatu pri Zelenom plese je zástavka Biela voda, ktorá sa nachádza asi 1,5 km od Tatranských Matliarov smerom do Tatranskej kotliny. Parkovisko sa nachádza po ľavej strane hlavnej cesty. Je otvorená celoročne.

Biela voda – Chata pri Zelenom plese žltá (↑ 3h)

Viac info Chata pri Zelenom plese

Kežmarský hrad

Kežmarský zámok je zámok v Kežmarku, ktorý stojí na mieste kostola z 13.storočia. Ten bol v roku 1462 prestavaný na hrad a v 17. storočí na zámok. Je sídlom Múzea v Kežmarku.

Viac info o Kežmarskom hrade

Kaštieľ Strážky

V miestnej časti Spišskej Belej na východnom Slovensku pod názvom Strážky stojí kaštieľ, ktorý je skvostom renesančnej architektúry na Slovensku. Kaštieľ bol postavený na základoch gotického hradu, ktorý údajne vznikol na rozvalinách kláštora templárov a patrí k najstarším na Slovensku. Neskorší majitelia Horváth-Stansithovci pochádzajúci z významnej chorvátskej šľachtickej rodiny si gotický hrad postupne prebudovali na renesančný kaštieľ. V roku 1588 zriadil Gregor Horváth-Stansith v rodinnom sídle významnú humanistickú školu a v rokoch 1618 až 1628 pokračoval v prestavbe kaštieľa, ktorý v tom čase získal dnešnú podobu. Pôvodne trojkrídlovú stavbu doplnili po požiari v roku 1708 o štvrté krídlo, čím sa vytvoril typický štvorcový pôdorys s vnútorným nádvorím.

Viac info Kaštieľ Strážky

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.